България допуснаха трета поредна загуба на първия турнир от Световната волейболна лига в Калининград. Националите ни отстъпиха на олимпийския шампион Русия с 1:3 (25:20, 19:25, 17:25, 22:25) в Двореца на спорта “Янтарни” в среща от третия кръг на Група С1.

Селекционерът на Русия Владимир Алекно заложи на повече от резервите в състава си и това помогна до известна степен на България да спечели първия гейм с 25:20.

В средата на втория гейм контузия в глезена получи Тодор Скримов, който напусна принудително игра. Това даде отражение и руснаците спечелиха гейма с 25:19, за да изравнят резултата. Сборная взе категорично третата част с 25:17 и поведе в мача.

Най-оспорван се оказа четвъртият гейм, в който Русия спечели с 25:22 и спечели срещата.

Сборная реализира 13 аса срещу 6 за България, а появилият се като резерва в първия гейм Константин Бакун бе най-резултатен с 20 точки. Цветан Соколов пък бе най-резултатен в срещата с 21 точки.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 1:3 (25:20, 19:25, 17:25, 22:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Светослав Гоцев, Виктор Йосифов - Владислав Иванов-либеро (Трифон Лапков, Методи Ананиев, Любомир Агонцев, Розалин Пенчев)
Tреньор: Пламен Константинов

РУСИЯ: Дмитрий Ковальов, Виктор Полетаев , Александър Маркин, Егор Клюка, Александър Гуцалюк, Артьом Волвич - Артьом Ермаков-либеро (Сергей Гранкин, Константин Бакун, Дмитрий Мусерский, Александър Волков)
Tреньор: Владимир Алекно.