България загуби от третите в света Сърбия с 1:3 (20:25, 15:25, 31:29, 21:25) гейма в зала "Орловец" в Габрово, в последния си мач от Европейската лига по волейбол за жени. Двубоят на практика беше само за престиж, тъй като крайното класиране в групата беше ясно още след вчерашната загуба на българките от Сърбия с 0:3 гейма. Ева Янева стана топреализатор на мача с 20 точки. За гостенките 17 точки отбеляза Милена Рашич.

България завърши на второ място в група “A” след Сърбия. И двата тима се класират за Финалната четворка в Анкара следващия уикенд, за която, освен домакините Турция, малко изненадващо се класира и Израел. По правилник двете полуфинални двойки ще бъдат определени след теглене на жребий./БЛИЦ