Женският национален отбор на България по волейбол загуби от първия състав на Турция с 3:1 (23:25, 17:25, 25:23, 22:25) във втората контролна среща между двата отбора, играна днес в залата на Еджзаджъбашъ ВитрА в Истанбул. Така двата тима завършиха наравно, като си размениха по една победа и една загуба. В първия мач нашите надделяха над туркините с 3:2 в зала “Бурхан Фелек”.

Мачът отбеляза равенство в силите, въпреки ротациите, които селекционерът Марчело Абонданца предприемаше постоянно. В решителните моменти обаче в този мач надделяваха турските волейболистки.

Първата част отбеляза равностойна игра, с различен превес до 20 точка. Впоследствие домакините дръпнаха с 24:21, българските момичета успяха да стопят разликата до 23:24. За съжаление нашите пропуснаха възможност да изравнят резултата и с това да останат в играта, като туркините спечелиха гейма.

Във втората част след сервис на Мария Каракашева и добра блокада нашите започнаха стабилно като поведоха с 6:2. Впоследствие обаче допуснаха да бъдат застигнати. Резултата продължи равностойно до 12:12 след което слабости в посрещане доведоха до точкова серия за домакините и те дръпнаха с 15:12. Разликата се запази и съперничките спечелиха и втората част като поведоха с 2:0 гейма.

Третата част отново двата тима се „захапаха” като резултата вървеше точка за точка. При 20:20 нашите успяха да поведат с 22:20 след отличен сервис на Елица Василева. След ново равенство 23:23, този път атаката на Доби Рабджиева за точка бе безпогрешна, а грешка на туркините доведе до спечелване на гейма от родните представителки, които намалиха 1:2, съобщава "bgvolleyball".

Ситуацията бе идентична и в четвъртата част, когато отново имаше равенството при 20:20. Впоследствие туркините наложиха волята си и се поздравиха с крайната победа.