Националният отбор на Полша за юноши младша възраст гостува на своите български връстници за три контролни срещи в Габрово. В рамките на малко повече от 24 часа, силният отбор на гостите спечели и трите спаринга с “лъвчетата”. Двата тима се готвят за започващото следващата седмица в Босна и Херцеговина и Сърбия Европейско първенство.

Момчетата на Иван Халачев отстъпиха в първия мач с 1:4 (25:23, 15:25, 10:25, 16:25, 10:15) като най-резултатен за домакините бе Милен Илиев с 10 точки, отбелязани в първите три гейма от срещата. Във втората контрола двата отбора оформиха крайното 0:4 (13:25, 14:25, 13:25, 19:25). Велизар Чернокожев, който влезе като резерва през втория гейм и игра като титуляр в следващите два, стана топреализатор на трикольорите със 7 точки. Последната от трите приятелски срещи бе най-равностойната - 1:3 (23:25, 20:25, 23:25, 25:22). Този път Мартин Мечкаров бе най-резултатен в българския тим, отбелязвайки 9 точки през първите три части от мача, съобщава bgvolleyball.

И в трите двубоя селекционерът Иван Халачев изпробва различни постройки на отбора. Гостите пък показаха много резултатна игра на сервис и блокада, с която успяха да надиграят своите домакини. Общо за трите контроли, от тези два елемента поляците отбелязаха съответно 26 и 37 точки. В третия мач добре се прояви и българската блокада като донесе 8 точки за актива на “лъвчетата”.

Утре младите трикольори на Иван Халачев и Владимир Орлов ще изиграят още една контрола. От 17:30 часа в казанлъшката зала “Арсенал”, те ще излязат срещу мъжкия тим на Виктория Волей.