Българският женски национален отбор по волейбол победи като гост Франция с 3:0 гейма (25:16, 25:17, 25:23) в последния си мач от груповата фаза на Европейската лига. Възпитаничките на селекционера Марчело Абонданца се справиха със своите съпернични за час и седем минути игра.

В зала „Сейнт Симфориен” в Метц най-резултатна за България бе Елица Василева с 22 точки. Добриана Рабаджиева бе другата състезателка от състава с двуцифрен точков актив - 13. Страшимира Филипова и Мария Каракашева завършиха с по 6. Разпределителката Диана Ненова и Цветелина Заркова пък изпълниха по 15 сервиса.

Утре воденият от Марчело Абонданца тим се прибира в България, а в средата на следващата седмица пътува за чешкия курорт Карлови Вари, където е финалната четворка на надпреварата. Съперник в полуфиналите на нашия тим ще е силният състав на Сърбия, който вече има няколко победи в турнира.