Гръцкият шампион АЕК (Атина) изпусна да се класира за следващия кръг от турнира за Купата на ЦЕВ и ще продължи в третата по сила надпревара – за Купата на претендентите. Българката Евгения Василева Цима и нейните съотборнички поведоха с 2:0 гейма и с 22:18 в третия в реванша като гости на френския Стела (Кале). Гръцкият тим беше само на три точки от успеха, но в крайна сметка загубиха с 2:3 (25:23, 25:20, 27:29, 22:25, 13:15) след 136-минутна битка. Последва златен гейм, в който драматичен победител отново бе френският тим – 17:15. В 1/16-финалите за Купата на претендентите АЕК ще се изправи срещу друг френски тим - Кане-Рошвил (Льо Кане). Двата мача са между 4 и 13 декември, като гръцкият отбор ще бъде домакин във втората среща./БЛИЦ