Азербайджанският Рабита (Баку) се класира за Финалната четворка в женската Шампионска лига. Преди минути воденият от националния селекционер на България Марчело Абонданца световен клубен вицешампион спечели и реванша си от четвъртфиналния сблъсък с руския гранд Динамо (Казан) и намери място сред полуфиналистите. Пред 3000 зрители в Баку Свързочничките се наложиха над своите гости с 3:1 (25:18, 25:14, 19:25, 25:20). Добриана Рабаджиева игра като титулярка за Рабита в първите три гейма от мача като завърши с актив от 4 точки в нападение и 33% перфектно посрещане, съобщава bgvolleyball.

Финалната четворка ще се проведе в турския мегаполис Истанбул на 9 и 10 март. Полуфинален съперник на Рабита ще бъде италианският Унендо Ямамай (Бусто Арсицио), отстранил в четвъртфиналите другия азербайджански гранд Азеррейл (Баку) след златен гейм. Другият полуфинал ще е изцяло турски. Домакинът Галатасарай Даикин ще срещне победителя от истанбулското дерби в четвъртфиналите между Еджзаджъбашъ ВитрА и Вакъфбанк.