Волейболният първенец на България Марица (Пловдив) допусна загуба в първия си мач за сезона в Шампионската лига при жените, отстъпвайки с 1:3 гейма (24:26, 25:18, 7:25, 19:25) на домакина РК Кан (Франция). Мачът от група "Е" се игра пред едва 800 зрители в зала "Пале де Виктоар", като по трибуните имаше и значително присъствие на български фенове.

Любопитното беше, че ключова роля за успеха на Кан над Марица изигра българка, и то бивша състезателка на тима от Пловдив - Мира Тодорова. Родената на 12 април 1994 година централна блокировачка блесна за френския тим с 18 точки (при страхотната успеваемост от 81% в нападение). Топреализатор на мача с 20 точки стана украинката Надя Кодола, която бе обявена и за Най-полезен играч на мача.

Най-резултатни за Марица бяха Десислава Николова с 14 точки и Алекзандра Холстън с 12.

В другия мач от групата Динамо (Москва) посреща Уралочка-НТМК (Екатеринбург) в изцяло руски сблъсък в четвъртък. В следващата си среща Марица ще домакинства на Динамо - в сряда, 27 ноември, от 18:30 часа в зала "Колодрума".