Националният женски отбор на България победи Унгария с 3:0 гейма (25:15, 25:11, 25:16) в мач от група “В” на Европейската лига. Нашите стигнаха до успеха по безапелационен начин, спечелиха отделните геймове на 15, 11 и 16 точки. Гостенките от Унгария реализираха общо 32 точки в трите гейма и не успяха ни какъв начин да се противопоставят на момичетата на Драгутин Балтич. Българките продължават да са на първо място в групата с 9 победи и 1 загуба. На второ място е Чехия. На 8 и 9 юли нашите приемат чехкините в решителни мачове за класиране на финалите на Европейската лига.

Емилия Николова изигра много силен мач и стана най-резултатна с 16 точки, а Добриана Рабаджиева, която игра на мястото на Елица Василева, завърши с 14 точки. За Унгария Каталин Киш реализира скромните 7 точки.

БЪЛГАРИЯ - УНГАРИЯ 3:0 гейма (25:15, 25:11, 25:16)