Български волейболисти имаха сблъсък помежду си в Иран. Отборът на Николай Николов - Матин Варна (Варамин) победи гостуващия Мизан (Мешхед), където играе Теодор Богданов, с 3:2 гейма (17:25, 25:22, 20:25, 29:27, 15:12). Срещата се проведе пред 1800 зрители и беше от 16-ия кръг на местната Суперлига, информира bgvolleyball.

В друг мач от кръга, играна пред 300 зрители, между които легендарния Хулио Веласко - настоящ национален селекционер на Иран, тимът на Константин Митев - Алуминиум Алмахди (Бендер Абас) загуби като гост от водача в таблицата Пайкан (Техеран) с 0:3 гейма (23:25, 23:25, 20:25).

Във временното класиране Матин е на трето място с 32 точки от 11 победи и 5 загуби, изоставайки с 4 точки от лидера Пайкан. Мизан е седми с 25 точки от 7 победи и 9 загуби, а Алмахди – осми с 22 точки от 9 победи и 7 загуби. Следващият кръг е на 16 януари.