Пореден успех записа италианският волейболен Тренто, който е воден от българския треньор Радостин Стойчев. Тимът дублира титлата си от световното клубно първенство, след като на финала в Доха победи СКРА (Белхатов) с 3:1 гейма (25:22, 25:19, 20:25, 25:16). Това е шесто отличие за клуба с десетгодишна история. Тренто спечели два пъти Шампионската лига и Световното клубно първенство, взе титла и купа в Италия. Всички трофеи са под ръководството на българския специалист Радо Стойчев, който бе одобрен за национален селекционер и скоро се очаква да подпише договора си.

Звездата на националния ни отбор Матей Казийски изигра поредния си силен мач, като записа 13 точки. 10 от атака, 2 от блокади и 1 ас. Цветан Соколов остана на пейката и не се появи в игра, а Валентин Братоев не бе в групата за мача.

Първият гейм бе много равностоен. Двата тима се бореха точка за точка, а второто техническо прекъсване дойде при 16:14 в полза на поляците. След паузата Тренто обърна след точки на Ян Щокър. Казийски също помогна и тимът му взе частта с 25:22.

Във втория гейм италианците дръпнаха с 11:4 и си позволиха отпускане. Прекъсването бе при 16:9 и след него миналогодишния шампион запази преднината си до 25:19.

СКРА успя да вземе третата част с 25:20. Тимът задържа преднина от 2-3 точки, но паузата дойде при минимална преднина за тях – 16:15. При 21:20 полският тим спечели четири поредни точки и затвори гейма.

Тренто не позволи подобен развой в четвъртия гейм. Тимът дръпна с 2-3 точки и не изпусна преднината си. Стигна се до 24:14, след няколко силни атаки на Казийски. Победната точка бе на Якуб Новотни за 25:16.

Тренто: Рафаел Де Оливейра, Ян Щокър, Матей Казийски, Османи Хуанторена, Андреа Сала, Риад Рибейро - Андреа Бари-либеро

СКРА: Мигел Анхел Фаласка, Мариуш Влазли, Михал Винярски, Бартош Курек, Марчин Мозджонек, Даниел Плински - Павел Заторски-либеро