Волейболният шампион на България Марек Юнион-Ивкони започна със загуба участието си в Шампионската лига. Българският тим бе домакин на руския гранд Локомотив (Новосибирск) и загуби с 1:3 гейма (20:25, 27:25, 16:25, . Любопитно бе поведението на руснаците, които пристигнаха за двубоя с втория си състав и без треньора Андрей Воронков. Наставникът счете за нужно да остави всички звезди в Русия, където предстои дерби със Зенит (Казан) и пренебрегна първия мач в Шампионската лига.

В първия гейм руснаците поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване, както и с 16:13 при второто. Локомотив дръпна с 4 точки при 21:17. Николай Леоненко направи 22:18 с атака по блокадата на Марек. Двоен блок на Никита Аксюткин и Дейвид Лий изведе тимът от Новосибирск до геймбол при 24:10. Сервис в мрежата на Станислав Величков даде успеха на Локомотив с 25:20 в първата част.

Във втория гейм руският тим дръпна с 12:9. След това резултатът стана 19:12. Постепенно Марек стопяваше преднината и намали до 17:21, след това и до 20:21. Марек изравни при 23:23, резултатът мина и през 25:25. При 26:25 Николай Леоненко изпрати топката в аут за 27:25.

В третата част Марек поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Последваха 4 поредни точки за Локомотив, който поведе с 10:8. Резултатът набъбна до 15:9 за гостите. Второто техническо прекъсване дойде при 16:9 за Локомотив. Руснаците спечелиха третата част с 25:16.

В четвъртия гейм шампионите на Европа от 2012 година поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Марек обърна резултата до 12:11, след като Николай Леоненко атакува в аут. Руските волейболисти обърнаха развоя на резултата до 18:15 и 20:16 в своя полза. Найден Найденов взе прекъсване за Марек. Тройна руска блокада срещу атака на Станислав Величков и 21:17. Локомотив спечели четвъртата част с 25:20 и мача с 3:1 гейма.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) 1:3 (20:25, 27:25, 20:25)

МАРЕК: Гьорги Гьоргиев, Георги Елчинов, Станислав Величков, Ангел Велков, Борислав Апостолов, Венцислав Трифонов - Мартин Божилов-либеро (Мартин Иванов, Владимир Лобутов, Павел Душков) Старши-треньор: Найден Найденов