Волейболистките на Марица (Пловдив) записаха историческа първа победа в Шампионската лига. Българският първенец се наложи над гостуващия френския шампион Безие с 3:1 (25:15, 19:25, 25:15, 25:16) в пети мач от надпреварата, изигран в зала "Колодрума" в града под тепетата.

Домакините доминираха в първия, третия и четвъртия гейм, отстъпвайки на съперника само във втората част. Тогава волейболистките на Фабиен Симонде взеха инициативата след средата на гейма и успяха да го спечелят с 25:19. До края българският тим нямаше повече проблеми и се поздрави с успеха след по-малко от час и половина игра.

Най-резултатна бе Александра Холстън с 15 точки. По 12 точки добавиха Нася Димитрова (1 ас, 2 блокади) и Мирослава Паскова. За гостите Малина Терел реализира 12 точки.

Българският шампион е четвърти в групата с 3 точки (1 победа, 4 загуби). Безие е със същия актив на трето място. В следващия последен кръг "жълто-сините" приемат немския Алианц (Щутгарт) на 26 февруари (вторник) от 20:00 часа.