Женският волейболен шампион на България Марица Пловдив изигра силен мач и успя да вземе гейм на турския гранд Фенербахче Опет Истанбул. Маричани загубиха с 1:3 (14:25, 25:20, 23:25, 15:25) гейма в първото си домакинство през този сезон в Шампионската лига в зала "Колодрума".

Двубоят започна равностойно, но постепенно турският гранд дръпна в резултата при 13:6 и затвори първата част с 25:14.

Във втория гейм Марица дръпна с 4:1. Шампионките продължиха с добрите изяви и поведе с 9:4. Фенербахче успя да поведе за първи път в гейма при 16:15, но нямаше какво да спре пловдивчанки да спечелят гейма стигна се до 23:20, а след атака в аут на Анна Лазарева маричанки спечелиха гейма с 25:20 и изравниха резултата.

Окрилени от спечеления гейм момичетата на Борислав Крачанаов започнаха чудесно и втория гейм, в който поведоха с 8:6. Жълто-сините направиха изключително силен гейм и не бяха никак далеч от това да го вземат и да поведат в резултата. Те водеха с 19:17, но тогава вицешампионът на Турция успя да направи серия и спечели гейма с 25:23.

Фенербахче поведе в четвъртата част с 9:6, стигна се до 16:10, а геймът и мачът беше спечелен от гостенките след 25:15.

За Марица Силвана Чаушева беше най-резулатна с 15 точки, а Александра Миланова добави 13.

За играч на мача беше избрана рускинята Арина Федоровцева от Фенербахче, която стана и топреализатор в двубоя с 28 точки.

На 21 декември Марица ще гостува на Динамо Казан в Русия в третата си среща от груповата фаза на Шампионската лига. В събота и неделя маричанки гостуват във Варна за мачове от НВЛ срещу ДКС Варна (Варна) и Перун (Варна).