Трима български волейболисти бяха част от дерби на старта на шампионата в Гърция. Един срещу друг играха Аполон Каламариас (Каламария) и Панатинайкос (Атина). Гостите стигнаха до пълен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (23:25, 19:25, 25:17, 25:18, 15:9), предава bgvolley.

Двубоят изглеждаше предрешен, когато Панатинайкос водеше с 20:14 в първия гейм. На друго мнение обаче бе 201-сантиметровият българин Златин Георгиев, който с фантастичните си сервиси намали разликата до 18:20 и така помогна на Аполон да обърне за 25:23. Във втората част обратът от 4:8 в полза на гостите дойде по-рано и момчетата от Каламария спечелиха по-убедително с 25:19. В следващите три гейма "зелените" диктуваха положението на терена и въпреки отлично включилия се от ъгъла български младежки национал Пламен Драгиев, Боян Йорданов и компания стигнаха до крайния успех.

Йорданов стана втори по резултатност в двубоя с 18 точки (1 ас, 16 атаки при 38% успеваемост, 1 блокада). Георгиев стана топреализатор за Аполон със 16 точки (2 аса, 11 атаки при 28% успеваемост, 3 блокади), а Драгиев добави 7 точки в нападение при 78% успеваемост и регистрира 50% перфектно посрещане. Почти всички останали мачове от първия кръг са в събота, като Олимпиакос (Пирея) на Андрей Жеков посреща ПАОК (Солун) от 19:30 българско време./БЛИЦ