Българският национал Валентин Братоев е напълно възстановен от контузия и ще може да играе за Фридрихсхафен в четвъртия мач от финалния плейоф на германското волейболно първенство. Братоев получи травма след сблъсък със съотборник. Наложи се той да напусне принудително в третия гейм при загубата от БР Волейс с 1:3 (19:25, 25:22, 21:25, 18:25) в третия двубой в Берлин от серията за титлата.

Вальо обаче е готов за игра и ще излезе като титуляр довечера, а домакинът Фридрихсхафен ще се опита да изравни резултата в плейофа на 2:2 победи и да стигне до решаващ последен пети. При успех на БР Волейс, столичани ще спечелят титлата за трета поредна година. В състава на Фридрихсхафен играят още двама българи - Венцеслав Симеонов и Виктор Йосифов.