Победа №300 за Радостин Стойчев като треньор на италианския Диатек Трентино (Тренто) дойде повече от трудно, след като неговият отбор се наложи с драматичното 3:2 гейма (28:30, 26:24, 22:25, 25:19, 15:9) като гост на Тонацо (Падуа) в мач от 13-и кръг на италианската Серия А1.

Българският разпределител Георги Братоев се включваше като резерва в първите три гейма, а в последните два бе титуляр. Той записа 4 точки (1 ас, 100 % в нападение). Над всички беше Митар Джурич, който блесна с 30 точки (1 ас, 3 блокади, 57 % в атака след 46 вдигнати топки). Словенецът Тине Урнаут добави 14 точки, а капитанът Филипо Ланца остана с 13.

Във временното класиране Трентино запазва третата позиция с 29 точки, а Тонацо е на десето място с 11. Лидер е DHL (Модена) с 34.