Воденият от Радостин Стойчев Диатек Трентино (Тренто) излезе на трето място във временното класиране в Италия, след като в дербито на десетия кръг се наложи с 3:2 гейма (25:21, 23:25, 22:25, 27:25, 15:10) като гост на Калцедония (Верона) в зрелищен мач. Двубоят продължи 2 часа и 10 минути и се състоя пред 4500 зрители в "Пала Олимпия".

Шампионите от Тренто показаха страхотен характер, след като в четвъртия гейм спасиха три мачбола, за да го спечелят с 27:25 и след това да триумфират в тайбрека, пише bgvolleyball.

Капитанът на гостите Филипо Ланца бе най-резултатен с 26 точки (67 % в атака), а гръцкият диагонал Митар Джурич добави 23 (4 блокади, 40 % в нападение). Словенецът Тине Урнаут изигра втория си мач като титуляр и се разписа с 14 точки (1 блокада, 43 % в нападение). Българският разпределител Георги Братоев влизаше като резерва в четвъртия и петия гейм и отбеляза една точка от сервис.

За Верона сърбинът Урош Ковачевич направи 21 точки (54 % в атака), а по 13 добавиха австралийският център Ейдън Дзингел (1 ас, 3 блокади, 75 % в нападение) и американецът Тейлър Сандер (1 блокада, 31 % в атака).

Така Трентино излезе еднолично на трето място във временното класиране с актив от 22 точки, на четири зад лидерите Лубе и Модена. Верона остава на четвърта позиция с 21, колкото има и петият Перуджа.