Българският национален отбор по волейбол се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство в Полша. "Лъвовете" се наложиха с 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12) над Финландия и се наредиха сред най-добрите 8 на Стария континент.

В спор за място на полуфиналите момчетата на Пламен Константинов ще премерят сили със силния отбор на Сърбия. Срещата между двата тима е утре от 18:30 часа.

Първи гейм
Срещата започна равностойно и вървеше точка за точка. При 6:6 тройна българска блокада даде аванс на националите ни за 7:6. В крайна сметка първото техническо прекъсване дойде при 8:6 в полза на "лъвовете".

Последва необясним спад в играта на момчетата на Пламен Константинов. Финландия дръпна с 14:12, а втората пауза дойде при резултат 16:15 за скандинавците.

До края на частта България на няколко пъти беше близо до изравняване на точковия актив. Груби грешки в ключовите моменти обаче лишиха нашите от възможност за обрат и в крайна сметка Финландия поведе в геймовете след 25:23.

Втори гейм
Втората част започна по идентичен начин на първата. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 в полза на България.

След подновяването на играта Финландия допусна поредица от неточности и "лъвовете" дръпнаха с 10:7. В крайна сметка втората техническа пауза дойде при 16:12 за тима на Пламен Константинов. Последва спад в играта на нашите и скандинавците намалиха на 15:16.

Постепенно България навлезе в ритъм и до края на гейма не допусна да бъде догонен от противника. Така втория гейм завърши при 25:21 за "лъвовете".

Трети гейм
Третият гейм мина изцяло под доминацията на България. Нашите натрупаха преднина още в самото начало и първото прекъсване дойде при 8:2 в полза на "лъвовете".

Постепенно момчетата на Пламен Константинов заиграха с още по-голямо настроение и не оставиха никакви шансове на съперника. Втората пауза дойде при 16:7 за България. До края представителният ни тим се забавляваше и поведе в геймовете след 25:11 в третата част.

Четвърти гейм
В четвъртата част нашият отбор отново бе безмилостен. България поведе с 4:0 и показа, че няма да изпусне мача.

Първото прекъсване дойде при 8:3 в наша полза. Волейболистите ни не допускаха отпускане и до края поддържаха комфортна преднина, за да затворят мача след 25:12 в последния четвърти гейм.

БЪЛГАРИЯ – ФИНЛАНДИЯ 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12)​