Бразилия записа втора победа срещу Русия в рамките на три дни на Световното по волейбол в Полша. На 14 септември селекцията на Бернардо Резенде се наложи с 3:1 гейма в среща от втората фаза на турнира. Победата на бразилците снощи беше още по-убедителна - 3:0 (25:22, 25:20, 25:21), като мачът бе от четвъртфинална тройка "H", в която са и домакините от Полша.

С победата Бразилия си осигури участие на 1/2-финалите, тъй като събра 4 точки (загуба с 2:3 гейма от Полша в първия мач от тройката). За да се наредят сред четирите най-добри отбора, руснаците трябва да победят тази вечер домакините с 3:0 или 3:1. На поляците пък им стига и загуба с 2:3.

При победата на "Селесао" над Русия снощи с 15 точки се отличи Рикардо Лукарели (1 ас), а 14 добави Уолъс де Соуса (2 аса). За "Сборная" Николай Павлов реализира 12 (1 блокада, 1 ас).