Победителят в Световната лига за последните два сезона Бразилия започна с труден успех участието си във финалната осмица. “Селесао” направи впечатляващ обрат срещу младия тим на Куба – 3:2 гейма (18:25, 21:25, 25:16, 30:28: 15:12).

Решаващ за успеха бе четвъртият гейм, когато кубинците се пречупиха. Те водеха с 23:20, но допуснаха изравняване. След него имаха 3 мачбола, но ги пропиляха и загубиха частта. В тайбрека Бразилия нямаше проблем да стигне до крайния успех.

Топреализатори на мача са Лукас Сааткамп (Бр) и Вилфредо Леон (Куба), които се отчетоха с по 20 точки.

По-рано през деня Русия победи САЩ с 3:1 гейма в същата група.

Днес ще се изиграят и първите две срещи от група “Е”. В 18,15 часа в зала “Ерго Арена” излизат Аржентина и Италия, а от 21 часа е важният за нас мач – Полша – България./БЛИЦ