Трикратният световен шампион Бразилия допусна първа загуба в тазгодишното издание на Световната волейболна лига, след като отстъпи у дома на САЩ с 1:3 гейма (21:25, 22:25, 25:16, 24:26) във втория мач помежду им от Група А този уикенда в град Бело Оризонте. Ден по-рано първият сблъсък помежду им бе завършил с успех 3:1 гейма за „кариоките”.

Във втората среща през около 18 000 зрители в зала „Минейриньо” американците бяха твърдо решение да се реваншират за поражението си от предния ден и спечелиха първите два гейма с 25:21 и 25:22. Все пак домакините реагираха и разбиха „янките” в третата част с 25:16, за да намалят изоставането си до 1:2 гейма. В заключителния четвърти гейм олимпийските шампиони от САЩ успяха да изтръгнат успех с 26:24 и в крайна сметка да се поздравят с победата.

Така възпитаниците на Алън Найп нанесоха първо поражение на бразилците в шестия им мач от началото на срещите в Световната волейболна лига. /БЛИЦ