Световните шампиони от Бразилия попиляха Русия с 3:0 (25:16, 25:19, 25:22) в супер дербито на 4-ия кръг на Световната купа. Мачът се игра в зала "Кумамото " в едноименния японски град.

76 минути бяха достатъчни на южноамериканците да съсипят съперника си. Бразилците бяха много мощни в първия сет, в който дадоха само 16 точки на съперника.
Мурильо Ендрес заби 12 точки (1 ас, 1 блок) за успеха на "селесао", а Жиба се отчете с 10 точки.

Сергей Тетюхин бе най-резултатен за Русия с 14 точки (4 аса), а Александър Волков добави още 10 точки.

По този начин Бразилия се съвзе бързо от загубата, която претърпя два дни по-рано – 2:3 от Италия.

“Няма как да не съм доволен. Това вече бяхме ние!”, заяви щастливият треньор на бразилците Бернардо Резенде.