Бургас 2007 ще търси реванш от Казанлък Волей във втората среща от четвъртфиналните плейофи на националния шампионат по волейбол за жени. Двата отбора се срещат утре от 16:00 часа в бургаската зала „Младост”. Входът за зрители е безплатен.

Първата среща от плейофа беше спечелена от „розите” като домакин с 3:0 гейма. Тогава обаче гостенките бяха без трите опитни състезателки в състава си. Капитанката Диана Филипова, Виктория Викторова и Лора Илиева получиха почивка от треньорския щаб, за да са свежи на реванша.

В четвъртфиналната серия се играе до две победи от три мача. Ако утре домакините спечелят, решителният, трети, сблъсък ще се състои в казанлъшката зала „Арсенал” на 14 март.

В абсолютния си дебют на елитно ниво в женския волейбол Бургас 2007 завърши на шесто място в редовния сезон, което може да се таксува като успех. По-голямото завоевание за тима обаче дойде в турнира за Купата на България, в който момичетата в синьо-бели екипи се класираха за финалната четворка.