Дея Волей (Бургас) победи швейцарския Лозана с 3:1 гейма (27:25, 25:12, 19:25, 25:17) в първия мач от 1/16-финалите на третия по сила волейболен турнир "Чалънджър Къп". Срещата се игра в Бургас.

Тимът на Вецислав Симеонов трябва да спечели поне два гейма на реванша в Швейцария, за да се класира за следващата фаза.

Първият гейм срещу Лозана бе много оспорван, като гостите дори поведоха с 25:24 и имаше геймбол, но тимът от Бургас спечели следващите три точки, за да спечели частта. Във втория гейм Дея Волей бе изключително убедителен, като позволи на швейцарците да запишат едва 12 точки.

Лозана все пак взе гейм, като спечели третата част с 25:19. Дея Волей не остави съмнение в превъзходството си в четвъртия гейм.

За Дея Волей най-резултатен бе Николай Учиков със 17 точки, а Валентин Братоев добави 16. За Лозана най-много точки реализира Жерман Йохансен - 18.

Припомняме, че в дебютното си участие на европейска сцена тимът от Бургас отстрани испанския Лас Палмас.