Черно море БАСК затвърди тенденцията на подобряване на представянето си през последните няколко седмици и съкруши гостуващия КВК Габрово с 3:2 гейма (25:16, 23:25, 25:22, 17:25, 15:13) в 1/8-финал от турнира за Купата на България.

Домакините стартираха ударно и в първата част поведоха с 16:11 и 20:16 без да оставят големи шансове на габровци. В следващия гейм двата тима вече играеха равностойно и КВК Габрово показа защо се намира на цели 19 точки пред днешния си съперник в класирането на Суперлигата.

Момчетата на Николай Григоров обаче не успяха да се възползват максимално от психологическия импулс след изравняването 1:1 и след нова равностойна част се стигна до 2:1 в полза на домакините, пише bgvolleyball. В четвъртия гейм резултатът вървеше точка за точка до 7:6 в полза тима от Габрово. Тогава гостите натиснаха педала на газта и дръпнаха с 16:8. Тайбрекът бе неизбежен. В него габровци водеха с 13:11, но домакините взеха прекъсване и след това записаха четири поредни точки в актива си. /БЛИЦ