Мъжкият волейболен тим на Черно море БАСК (Варна) постигна изненадваща победа при гостуването си на Нефтохимик 2010 (Бургас). В третия пореден мач на бургазлии, завършил след тайбрек, момчетата на Пламен Христов отстъпиха с 2:3 гейма (20:25, 22:25, 25:23, 25:12, 13:15) в морското дерби от 4-ия кръг на Суперлигата.

Гостите бяха на път да постигнат и по-категоричен резултат, но след като поведоха с 2:0 гейма, Нефтохимик спечели третата част. В четвъртата на терена имаше само един отбор – този на домакините, които след 25:12 дадоха заявка за пълен обрат в мача, пише bgvolleyball. В тайбрека обаче черноморци бяха по-настоятелни и измъкнаха втората си победа от началото на сезона. Така те вече имат 4 точки в класирането. С толкова са и бургазлии, но от 1 победа и 3 загуби. Двата отбора делят осмата и деветата позиция в таблицата.