Женският волейболен Аполон (Лимасол) е новият шампион на Кипър. Един кръг преди края на първенството, воденият от Димитър Лечев тим, в който играят българките Ваня Соколова, Славка Узунова, Илиана Гочева и Светлана Стоянова, си осигури шампионската титла.

В 19-ия кръг Аполон победи като гост Олимпиада Неаполис (Никозия) с играещата треньорка Мария Тодорова с 3:0 (25:11, 25:10, 25:17) и вече е недостижим на върха. Преследвачът Аруджи Анортосис (Лимасол) победи с 3:1 (25:18, 25:22, 16:25, 25:21) съгражданките си от АЕЛ, като Юлия Стоянова не бе в седморката на победителките, пише bgvolleyball. Аполон е на върха с 36 точки, следван от Анортосис с 35 и доста по-лош геймов актив. Олимпиада е четвърти с 25 точки и няма как да промени тази си позиция.

В долната четворка ТОИ (Авгору) победи Панидалиакос (Дали) с 3:1 (25:19, 18:25, 25:9, 25:21), като Ася Динова и Евелина Чолакова бяха титулярки за водените от Любомир Новаков победителки. ТОИ е шести с еднакъв точков актив с петия АЕК Китион (Ларнака), като крайните позиции на двата отбора ще се решат в последния кръг.

На 29 март Аполон посреща АЕЛ, Анортосис домакинства на Олимпиада, ТОИ приема последния АПЕН Агиос Атанасиос (Лимасол), а АЕК - Панидалиакос. /БЛИЦ