Националният отбор по волейбол на България за младежи продължава победния си ход в Група "A" от втория квалификационен кръг за Европейско първенство.

В четвъртия ден от турнира в Бардейов (Словакия) момчетата записаха четвъртата си победа - 3:1 (23:25, 25:11, 25:11, 25:16) срещу Латвия. В първия гейм се пропука посрещането на българите и те изненадващо позволиха на съперника да поведе с 1:0 гейма. След това със страхотна игра, най-вече на сервис и на блокада, момчетата на селекционера Николай Желязков разгромиха латвийците.

Младата звезда на българския отбор Николай Пенчев за четвърти пореден мач стана топреализатор, този път с 18 точки, като цели 8 от тях бяха директно от начален удар. По 3 аса направиха Жани Желязков и Петър Каракашев. Така България вече си осигури минимум второто място в групата, което означава, че в най-лошия случай нашите ще се класират за следващата квалификационна фаза. Ако обаче в последния си мач срещу Словакия отново се поздравят с успех, те ще се класират директно за Евро 2010 в Беларус.

България: Борислав Георгиев 5 точки, Жани Желязков 14, Пламен Драгиев 4, Николай Пенчев 18, Златан Йорданов 10, Венцислав Рагин 9, Антон Василиев-либеро (Петър Каракашев 11, Георги Димитров 2, Добромир Димитров 1, Иван Иванов,