България загуби от Германия полуфинала на Световното първенство за девойки старша възраст в Мексико. Момичетата на Стоян Гунчев ще се борят за третото място, след като претърпяха поражение с 0:3 гейма (21:25, 12:25, 25:27) в двубоя, който се проведе тази нощ в Мексикали.

Това бе трета загуба за младите българки на престижния турнир. Двубоят продължи едва 1 час и 10 минути. Статистиката отчита следните показатели в отделните компоненти: 30 срещу 35 при атаката, 10 срещу 12 при блокадата, 3 срещу 7 при началния удар. Германките имат полза и в противниковите грешки - 23 срещу 15. Елица Василева и Сара Петрауш завършиха с по 12 точки.

България ще играе за бронза срещу Бразилия, която загуби мача си срещу Доминиканската република с 1:3 гейма./БЛИЦ