Дея Спорт (Бургас) надигра категорично у дома Славия с 3:0 (25:16, 25:23, 25:16) във втората среща от 1/4-финалния плейоф помежду им от женската "Демакс" лига, игран този следобед в зала "Младост".

Така бургазлийки изравниха резултата в плейофната серия на 1-1 победи. Третият решителен мач между двата тима ще бъде във вторник (26 март) от 18,00 часа в зала "Панайот Пондалов" в София.

Днешният двубой започна отлично за домакините от Дея Спорт, които в първия гейм гейм бързо се откъснаха в резултата и без особени затруднения го затвориха след 25:16. Втората част отново стартира по-добре за бургазлийки, но постепенно Славия намери своя ритъм и дори взеха крехка преднина при 20:18. В заключителните моменти обаче "белите" не издържаха на напрежението и Дея спорт удвои аванса си след 25:23.

Волейболистките на Дея Спорт доминираха в третия гейм доминираха тотално на игрището благодарение на своя сервис и блокада, за да стигнат до крайната победа след 25:16 и 3:0.