Дея спорт (Бургас) загуби с 1:3 (25:22, 19:25, 18:25, 21:25) от Атлантик Сен Назер в първи мач от 1/16-финалите на турнира на CEV Купа на претендентите. Реваншът във Франция е на 28 ноември.

Дея спорт взе първия гейм на 22 точки, но българите отстъпиха в следващите два. В четвъртата част бургазлии изравниха за 12:12 с успешна блокада на Николай Учиков, но в последствие гостите от Франция се откъснаха на три точки до 16:13.

Разликата се запази до 24:21 в полза на Аталантик, който получи мачпойнт на сервис на Кайл Енсинг. Французите си върнаха притежанието и Джордан Еверт записа победната точка с успешна атака на мрежата.

Дея спорт записа 10 срещу 7 блокади за Атлантик и завърши с един ас повече, но французите реализираха 63 срещу 44 атаки. Учиков отбеляза 16 точки за Дея Спорт, а най-резултатни бяха Елдер Мендеш Спенсър и Енсинг за Атлантик с по 19.