Отборът на българската национална разпределителка Диана Ненова Рабита (Баку, Азербайджан) се класира за Финалната четворка в женската Шампионска лига. Шампионките на евроазиатската страна спечелиха и реванша си у дома срещу полския Банк БПС Факро Мушинянка (Мушина) и станаха първият полуфиналист в престижната надпревара след домакина на финалите Фенербахче Аджъбадем (Истанбул, Турция).

Ненова и съотборничките й взеха чисти победи и в двата си четвъртфинални мача - 3:0 гейма (25:23, 25:21, 25:19) в Полша и 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:19) в Азербайджан. Българката обаче не взе участие в нито една от двете срещи и остана сред резервите, пише bgvolleyball.

Полуфиналният съперник на Ненова и компания на 19 март ще стане ясен по-късно тази вечер, като най-вероятно това ще бъде италианският шампион Скаволини (Пезаро), победил като гост швейцарския Фолеро (Цюрих) на Габриела Коева с 3:1 в първия четвъртфинален сблъсък между двата тима. Другият полуфинал ще бъде изцяло истанбулски. Фенербахче ще срещне някой от съгражданите си Вакъфбанк ГСТТ или Еджзаджъбашъ ВитрА. /БЛИЦ