Добруджа 07 (Добрич) удари за втори път в Бургас Нефтохимик 2010 с 3:2 (25:19, 25:23, 24:26, 23:25, 20:18) и е на крачка от финала в Суперлигата.

Гостите не изпуснаха водачеството в първия гейм и го затвориха с 25:19.

С мощен сервис в началото те взеха комфортен аванс и спечелиха втората част с 25:23.

Добруджа не изпускаше аванса и в третия гейм, докарвайки до 22:20. След това домакините дадоха всичко от себе си и се върнаха в играта, взимайки го с 26:24..

Нефтохимик бе спокоен и в четвъртата част, стигайки до тайбрека след 25:23.

В решителния гейм Нефтохимик имаше мачболи при 14:12 и 15:14. След сърцата игра на Добруджа и ас на Велизар Чернокожев гостите стигнаха до 16:15 в своя полза. Добричлии имаха и още един мачбол, преди блокадата на Нефтохимик да допринесе за нов мини обрат. В крайна сметка обаче щастието бе за Добруджа, които ликуваха след много сладко и ценно 20:18 и 3:2.

В първия двубой добричлии надделяха с 3:1.

Следващият мач е на 26 март от 18:00 ч в зала "Добротица" (Добрич). Играе се до 3 победи от 5 мача.

Kласиране, резултати, програма и всичко за волейболната Суперлига - ТУК !!!