Добруджа 07 (Добрич) победи като гост Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:18) в мач от 14 кръг от Суперлигата, игран в местната зала Борис Гюдеров.

Като цяло гостите диктуваха развоя, като единственият по-завързан момент бе във края на втората част, когато домакините успяха да докарат резултата до 22:24, анализира „БГ волейбол“. В сублимния момент обаче Денис Чавдаров изненада блокадата им с пусната топка и приключи гейма в полза на добруджанци. В третата част Добруджа 07 отново направи разлика, като спечели мача в три гейма.

Така добруджанци записаха десета победа, като с четири загуби и 29 точки са твърдо в тройката на временното класиране. Тимът от Добрич се доближи само на точка от лидерите Нефтохимик 2010 и Монтана. Миньор е на последно място с 3 точки и 13 загуби.

Резултати, програма и класиране във волейболната Суперлига - ТУК !!!