Волейболистите на Добруджа 07 победи драматично Пирин (Разлог) 3:2 (25:18, 24:26, 24:26, 25:20, 15:13) и станаха последните 1/2-финалисти в турнира за Купата на България.

Началният удар бе най-силното оръжие за отбора на Петър Пенев в първата част, спечелена от Добруджа с 25:18. Вторият гейм бе изключително оспорван и в него до успеха стигнаха волейболистите от Разлог с 26:24. Със същия резултат те спечелиха и третата част, за да стигнат до пълен обрат в срещата.

Играчите на Северин Димитров обаче се отпуснаха и загубиха с 20:25 в четвъртата част, а така се стигна и до тайбрек. В него тимът от Добрич имаше повече късмет и спечели с 15:13, класирайки се за следващата фаза на турнира.

На 1/2-финалите Дпбруджа 07 ще се изправи срещу Монтана, който е домакин на финалния турнир. В другия 1/2-финал един срещу друг се изправят Хебър (Пазарджик) и Нефтохимик 2010.