Добруджа 07 (Добрич) продължава с победите през 2014 година. Момчетата на треньора Мирослав Живков се наложиха с 3:0 (33:31, 25:12, 25:15) над неудобния тим на Арда (Кърджали). Успехът изпрати тима от Добрич на четвъртфинал в турнира за Купата на България, който ще бъде само след седмица, пише bgvolleyball.com. Днешният двубой бе и своеобразен реванш за Добруджа 07 срещу същия съперник, след като преди 7 дни загуби категорично с 0:3 гостуването си в “Арпезос”.

Двата тима се вкопчиха в люта битка още в първите разигравания на двубоя, като Добруджа 07, успяваше да държи крехка преднина почти през целия гейм. В края домакините бяха напред с цели три точки при 24:21, но Арда с пределно спокойствие изравни до 24:24. Всичките възможности за затваряне на гейма бях в полза на тима от Добрич с изключение на тази при 31:30, която бе в полза на гостите. Последната точка в гейма за 33:31 дойде след мощна атака от зона на четири Димитър Иванов, който бе оставен на единичен блок от разпределителя Христо Енков.

С изгубения гейм изчезна и желанието за борба на Арда и възпитаниците на Иван Халачев останаха безучастни зрители на случващото се на полето до края на срещата, губейки катастрофално и някак протоколно следващите два гейма.

турнира за Купата на България. Възпитаниците на треньора Найден Найденов надиграха като гост Пирин (Разлог) с 3:1 гейма (25:21, 25:23, 23:25, 25:17). Така дупничани се класираха за 1/4-финалите, които ще бъдат следващия вторник.