Женският ни национален отбор по волейбол записа първа победа във втората фаза на световното първенство в Япония. Тимът на Иван Петков се наложи драматично над Тайланд с 3:2 (25:18, 22:25, 18:25, 25:22, 19:17) в мач от Група „F“.

Българките взеха аванс в първия гейм още от самото начало и това беше достатъчно, за да поведат в резултата. Още в началото на втората част Тайланд натрупа аванс от три точки и го запази до края, за да изравни за 1:1.

Поведохме с 3:0 на старта на третия гейм, но тайландките изравниха за 10:10. След това азиатките натрупаха аванс, който постепенно увеличаваха до края на частта и поведоха в резултата от мача.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Тайландките започнаха добре в четвъртата част и взеха преднина от четири точки. Нашите изравниха за 13:13, а след това дори поведоха с три пункта, но при 20:20 дойде ново равенство, а след това и при 22:22. Тогава дойдоха силни минути за Нася Димитрова и изравнихме геймовете - 2:2.

Решителната  пета част също беше оспорвана и премина през обрати. Първо тайландките поведоха, а ние изравнихме. След това ролите се размениха и българките изтърваха аванс от две точки при 13:10 и дойде равенството 13:13. Все пак момичетата от България наложиха волята си и спечелиха мача.

Нася Димитрова беше най-резултатна за България – 28 точки. Гергана Димитрова добави 20, а Мирослава Паскова – 19. Христина Русева завърши с девет точки (3 аса). Най-силно за Тайланд се представи Онума Ситирак, която реализира 24 точки. Плеумийт Тинкаов добави 18, а Вилаван Априняпонг – 15.

Така родните волейболистки записаха трета победа на световното първенство. Нашите са на седмо място в групата с осем точки след три успеха и шест загуби. Пред нас е Тайланд, със същия актив, но с 11 точки. Утре сутринта от 4:40 часа играем с Азербайджан.