Фьоникс (Шимлеу Силванией), където играе македонският национал с българско гражданство Гьоко Йосифов, отпадна драматично от мъжкия турнир за Купата на Румъния.

След 1:3 (23:25, 25:19, 24:26, 23:25) като гост на ЛПС (Пиатра Нямц) в първи осминафинален мач, в домакинския си реванш Фьоникс успя да спечели с 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:21) и да вкара двубоя в златен гейм. Решаващата игра бе изключително драматична, но в крайна сметка гостите от Пиатра Нямц я спечелиха с 16:14, пишат колегите от Bgvolleyball.

Четвъртфиналите са също на разменено гостуване на 26 февруари и 5 март. На този етап от турнира ще се включи и отборът на Томис (Констанца) на старши-треньора Мартин Стоев и волейболистите Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов.