Във втория си за този уикенд мач като гост на Сърбия за Европейската лига, националният отбор по волейбол на България за жени загуби от Сърбия с 2:3 (20:25, 25:19, 24:26, 25:16, 8:15). Радосвета Тенева усети болки в кръста и не взе учатие в срещата, която се игра късно снощи.

Нашите започнаха първия гейм добре, но на първото прекъсване губеха с 12:9. След което няколко чудесни отигравания обърнаха водачеството за 16:15. Домакините успяха да изравнят за 19:19, направиха 5 поредни точки и затвориха гейма при 25:20.

В началото на втората част сръбкините набързо натрупаха 4 точки разлика. С ас на Събкова резултатът бе изравнен за 11:11, след което нашите успяха да излязат и с точка напред. Двата отбора се захапаха и излязоха на второто техническо прекъсване при резултат 16:15 за Сърбия. След успешна атака, точкова блокада, а след малко и ас, на Цветелина Заркова българките отново излязоха с точка напред, а след чудесни нападения на Събкова и Елена Колева авансът на нашите набъбна на 22:19. Последваха грешка на Сърбия, блокада на Колева и нов ас на Дебърлиева, с които геймът бе спечелен с убедителното 25:19.

Третата част се игра точка за точка. Българките поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Когато обаче четири безответни точки на Сърбия доведоха резултата до 18:16 в тяхна полза, Нешич се принуди да върне Ева Янева на терена. Пореден ас на българската капитанка Дебърлиева възстанови равенството при 19:19. При 24:24 последваха две точкови атаки за "плавите" и те отново поведоха в мача с 2:1.

Драган Нешич избра да започне четвъртия гейм с Янева и Събкова като посрещачки. До техническия таймаут преднината ни бе сериозна. При 20:9 за България нещата в гейма изглеждаха решени, но домакините отказаха да се предадат и успяха да намалят разликата до 22:14. Все пак, момичетата на Нешич спечелиха с 25:16 и вкараха мача в тайбрек.

Двата отбора излязоха максимално концентрирани за началото на петия гейм и резултатът тръгна точка за точка докато домакините не пробиха на свой сервис за 5:3, а после успяха и да увеличат до 8:3. След смяната на страните българките върнаха две точки. Сръбкините стигнаха до 14:5 и спечелиха с 15:8.

Елена Колева стана топреализатор на мача с 16 точки. Янева добави 14. За Сърбия с най-много, 15, се отчете Йована Весович.

След тази достойна загуба от един от най-силните женски отбори в света, българките продължават да бъдат на второ място в Група" A" преди мачовете от последния уикенд. Сърбия е вече сигурен участник във Финалната четворка в Турция, а за да останат на второто място в крайното класиране в групата, нашите се нуждаят от една победа в двата мача в Мадрид другия уикенд./БЛИЦ

1 Сърбия 10 8 2 27:11 17
2 България 10 6 4 22:18 16
3 Испания 10 5 5 18:16 15
4 Гърция 10 1 9 7:29 11