Българите Валентин Братоев и Христо Златанов регистрираха поражения с отборите си във волейболната Шампионска лига.

Братоев изигра страхотен мач за германския Фридрихсхафен, който обаче загуби пред собствена публика от полския ЗАКСА (Кендженджин-Козле) с 2:3 (22:25, 25:15, 18:25, 25:19, 20:22) в среща от втория кръг на група G. Братоев реализира 27 точки, а другият българин в състава на домакините Виктор Йосифов се отличи с 12 точки. Светослав Гоцев влезе като резерва и се отчете с 1 точка, а българинът с италиански паспорт Ванцеслав Симеонов записа 14 точки. Гжегож Боциек заби 24 точки за гостите.

Христо Златанов също се представи на ниво за Пиаченца, но италианският тим загуби при визитата си на френския Тур с 2:3 (19:35, 29:27, 13:25, 25:22, 0:15) в среща от група А, в която е и Марек Юнион-Ивкони. Златанов реализира 21 точки и бе най-резултатен в срещата. В следващия кръг Пиаченца очаква Марек на 7 ноември (четвъртък). Лидер в групата е Тур с две победи от 2 мача, следван от Пиаченца и Волей Любляна с по един успех. Марек е без спечелен гейм до момента.