Италианският Ил Бизонте (Сан Кашано), с Елена Колева, се класира на финал в битката за място в Серия А1 през следващия сезон, след като във втори полуфинален двубой надигра с 3:1 (18:25, 27:25, 25:15, 25:19) като гост Савино Дел Бене (Скандичи). Така Ил Бизонте приключи серията с 2-0 победи и очаква своя съперник за финала.

Савино Дел Бене поведе в резултата, но гостенките от Сан Кашано измъкнаха труден втори гейм, а след това нямаха повече проблеми и триумфираха след 1 час и 51 минути.

Елена Колева отново бе сред най-резултатните, след като реализира 19 точки. Толкова записа и съотборничката й Силвиа Лоти. За домакините холандката Дебора ван Дален направи 17 точки.

Съперникът на Ил Бизонте ще бъде определен от другия полуфинален сблъсък между Ас Волей (Соверато) и Сауджела Тийм (Монца), които си размениха по една победа като гост, а третият решителен мач е в неделя, 4 май.