Бившата волейболна национална Елена Колева бе най-резултатна за Санитарс Металеге (Мадзано) в мач от 6-тия кръг на италианската Серия А2. Отборът победи у дома Чедат 85 (Сан Вито) с 3:0 (25:13, 25:21, 25:17), а българската волейболистка реализира 16 точки. С една по-малко добави съотборничката й Наталия Серена. За Чедат 85 босненката Бранкица Никич реализира 13 точки.

Волей Соверато (Соверато) с националката Десислава Николова записа драматична загуба като гост на Система (Монтикиари) с 2:3 (25:21, 25:22, 14:25, 24:26, 6:15). Николова игра до средата на четвъртия гейм и се отчете с 9 точки, а най-резултатна за тима й бе бразилката Жалин де Оливейра с 15 точки. Над всички бе Силвия Лоти от Система (Монтикиари) с 22 точки.

Шеста загуба от началото на сезона регистрира Сиджел Палаволо (Марсала) с Никол Николова в редиците си. Те паднаха като домакин на лидера в класирането Игор Горгондзола (Новара) с 0:3 (12:25, 27:29, 10:25). Българката се появи като резерва през втората част и остана на терена до края, като реализира 4 точки. С 14 точки най-резултатна бе белгийката от състава на Игор Горгондзола Виржини Де Карне.

Поражение допусна Пунтотел (Сала Консилина) с рускинята с български паспорт Надежда Шопова като гост на ИХФ Волей (Фрозиноне) с 0:3 (18:25, 22:25, 24:26). Българската волейболистка се отчете с 10 точки, като стана най-резултатна за тима си. Най-много точки реализира Джузи Астарита от ИХФ Волей - 15.

В класирането води Игор Горгондзола (Новара) със 17 точки. Санитарс Металеге с Елена Колева заема 5-то място с 11 точки, на 10-та позиция със 7 точки е Волей Соверато с Деси Николова. Толкова точки има и Пунтотел с Надя Шопова, но по-лошите им показатели отреждат едно място по надолу в таблицата. На последното 14-то място е Сиджел Палаволо с Никол Николова без спечелена точка до момента./БЛИЦ