Динамо (Казан), където играе капитанката на женския ни национален волейболен отбор Елица Василева, е на крачка от класиране за финалната четворка на Шампионската лига след 3:0 (25:14, 25:23, 25:21) у дома срещуНордмеканика (Пиаченца).

Василева завърши втора по резултатност с 12 точки (2 блока, 2 аса, 36% ефективност в атака, 56% позитивно и 26% перфектно посрещане). Най-добра за Динамо бе Екатерина Гамова с 20 точки (2 блока и 56% ефективност в атака). Индре Сорокате завърши с 13 точки за Пиаченца.

Срещата-реванш между двата тима е на 23 март в Пиаченца, като два спечелени гейма пращат Динамо във "Файнъл Фор"-а на ШЛ в Монтикиари (Италия).

Волеро (Цюрих) допусна драматична загуба в плейофите на Шампионската лига, но запази шансовете си за класиране на "Файнъл Фор"-а. Тимът, , където играят българските националки Добриана Рабаджиева и Петя Баракова, отстъпи като гостина турския гранд Вакъфбанк (Истанбул) с 3:2 (25:23, 25:23, 22:25, 23:25, 15:13) в първи мач от Плейофи 6.

Баракова не влезе в игра, а Рабаджиева записа цял мач, но не блесна със своите 8 точки (38% ефективност в атака, 60% позитивно и 37% перфектно посрещане).

Въпреки поражението Волеро запази шансове за класиране за финалната четворка, ако спечели с 3:0 или 3:1 в реванша, който ще се играе на 24 март. При успех с 3:2 за швейцарския тим, пък ще се играе т.нар. "златен" гейм.