Волейболната национална Емилиа Николова и Имоко Волей (Конеляно) се класираха за 1/2-финалите в италианската Серия А1. Българката и съотборничките й надвиха драматичното Лио Джо (Модена) с 3:2 (21:25, 25:23, 25:18, 23:25, 15:13) в решителна трета среща от 1/4-финалния плейоф помежду им и така спечелиха серията с 2-1 победи.

Николова бе в титулярния състав в първите два гейма, а в четвъртия се включи като резерва и записа 4 точки. Турската й съотборничка Нериман Озсой завърши с 26 точки, а 14 добави американката Рейчъл Адамс.

За Модена хърватката Саманта Фабрис направи 18 точки, а Франческа Пичинини добави 16.

На 1/2-финалите Конеляно ще срещне завършилия на второ място след редовния сезон Поми (Казалмаджоре). Играе се до три победи от пет мача, като първият двубой между Поми и Имоко Волей е на 17 април в Кремона, където Поми домакинства.