Емилия Николова и съотборничките й в Имоко Волей (Конеляно) се класираха безпроблемно за полуфиналите в италианската Серия А1, след като в мач №2 от четвъртфиналите не оставиха шансове на Поми (Казалмаджоре) и записаха втора победа - този път с 3:0 (25:21, 25:21, 25:21).

Българската нападателка бе най-резултатна за Черните пантери, след като наниза 15 точки (2 аса, 1 блокада, 48 % в нападение), информира bgvolleyball. По 13 добавиха Кристина Барчелини (1 ас, 2 блокади, 37 % в атака) и Валентина Фиорин (1 блокада, 48 % в атака). За домакините от Казалмаджоре 17 точки записа Валентина Дзаго (2 аса, 1 блокада, 41 % в нападение).

В другия мач от събота вечер Унендо Ямамай (Бусто Арсицио) елиминира Фопапедрети (Бергамо) след втора победа, този път пред собствените си фенове с 3:0 (25:17, 25:23, 25:16).

Така в единия полуфинал ще спорят Имоко Волей и Унендо Ямамай, като първия мач в Пала Верде е в петък, 18 април, от 21,30 ч б.в. Играе се до две победи от три мача.

Еми Николова и Имоко Волей получават добра възможност за реванш срещу Унендо Ямамай, които ги отстраниха на четвъртфинал за Купата на Италия.