РК Кан (Кан) загуби първия си гейм за сезона в женското първенство на Франция. В последната среща от осмия кръг отборът от фестивалния град победи като гост Кане-Рошвил (Льо Кане) с 3:1 (25:23, 25:17, 22:25, 25:15). Ева Янева не започна в стартовата осмица на Кан, но влезе в игра още през първия гейм, в който домакините водеха почти през цялото време, ни накрая гостенките излязоха като победител. Бившата капитанка на българския национален отбор остана в основния състав на своите за следващите три части от мача и натрупа актив от 8 точки (1 ас, 7 атаки). Тя обработи и 15 противникови сервиса, при което допусна 1 грешка.

След тази победа, преднината на Кан на върха в класирането стана вече 4 точки. Ева Янева и съотборничките и имат актив от 24 точки и 24:1 гейма, следвани от АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) на Петя Цекова с 20 точки. Следващият кръг е на 22 и 23 ноември.