Олимпийският шампион Франция обърна световния шампион Италия с 3:2 (19:25, 25:20, 22:25, 25:22, 15:11) в третия четвъртфинален двубой, изигран в Лодз (Полша), продължавайки към полуфиналите на Лигата на нациите по волейбол при мъжете. Воденият от Андреа Джани тим ще играе срещу домакина Полша утре за място на финал, а в другия полуфинал Япония очаква победителя от Словения и Аржентина.

Най-резултатен за успеха срещу Италия бе Жан Патри с 28 точки (2 аса, 1 блокада), 20 точки записа Тревор Клевено (1 ас). Кевин Тили приключи с 15 точки (1 ас, 3 блокади). За съперника Матиа Ботоло и Леандро Моска записаха съответно 18 (1 блокада) и 15 точки (2 аса, 1 блокада). 15 точки реализира и Лука Поро (1 ас, 1 блокада).

Италианците през последните две години завършват четвърти, а сега отпадат на четвъртфинали. "Адзурите" бяха в осмицата и през 2018 и 2019 г., а през 2021 г. са десети, а преди това в Световната лига имат осем златни медала.

Французите пък бележат градация, след като миналата година бяха осми. Година по-рано са шампиони - след победа над САЩ в пет гейма. В първото издание на надпреварата (2018 г.) вземат сребро.