Волейболните национали на Франция постигнаха четвъртата си победа в тазгодишното издание на Световната лига. Воденият от треньора Лоран Тийе състав надигра драматично като гост Аржентина с 3:2 гейма (25:18, 25:18, 17:25, 22:25, 15:11) в първия двубой помежду им от 6-ия кръг в Група "А", в която е и България.

Срещата, състояла се пред около 7000 зрители в зала "Естадио Делми" в град Салта, не беше от особено значение както за аржентинците, така и за французите. Както е известно, "гаучосите" се автоматично се класират на финалите като домакин, докато шансовете на "петлите" са нищожни.

Ървин Нгапет за пореден път стана най-полезен за френския тим с 24 точки, а Жулиен Линеел добави 14 точки за победата на Аржентина.

За домакините Себастиан Соле заби 17 точки, а Федерико Перейра и Бруно Романути - по 16.

Втората среща между двата тима е от 2:00 часа българско време тази нощ.