Волейболистите на Франция започнаха с победа участието си в Олимпийската квалификация в София. Те надиграха с 3:1 (25:22, 18:25, 25:15, 25:21) Египет и очакват двубоя с България утре с повдигнато настроение.

Първият гейм беше равностоен и се стигна до 22:22, но французите направиха три поредни точки и поведоха в резултата.

„Фараоните“ поведоха с 8:4 в началото на втория гейм, а впоследствие и с 19:12. Те задържаха преднината си до края и изравниха геймовото съотношение.

Франция се стресна след загубения гейм и буквално смаза съперниците си в третия гейм. “Петлите” поведоха с 11:7, след което и с 18:12, а до края на гейма направиха разликата 10 точки за 25:15.

Египет отново поведе в резултата с 3:1 в началото на 4-ия гейм. Франция изравни до 8:8, а впоследствие се откъсна с 16:13 на второто техническо прекъсване. Победната точка в мача за Франция заби Антонен Рузие с техничен удар по блокадата – 25:21 и 3:1 гейма.